Головний біль – найпоширеніший розлад здоров’я людини. Він займає десяте місце в шкалі причин, які призводять до непрацездатності робочого населення. А це в свою чергу тягне до зниження рівня економічного благополуччя суспільства і якості життя в цілому. Якщо страждаєте від головного болю, то вкрай важливо дізнатися, яка хвороба під ним ховається!

Залежно від характеру головного болю, лікарі можуть встановити наявність патологій здоров’я людини. Адже біль може поширюватися як в області потилиці і очей, так і в лобовій частині голови. За твердженням Ірини Рудакової, професора неврології ГБУЗ МО «МОНІКИ імені М. Ф. Володимирського», професора ІВДНЕ імені Св. Луки, лікаря вищої категорії і доктора медичних наук, головний біль не можна не звертати уваги. Адже з її допомогою можна розпізнати перші ознаки хвороб.

Головний біль може бути щоденним і епізодичної дії

Біль є неоднорідним за своєю структурою. Він може бути хронічним, тобто виникати періодично у вигляді напруженості і мігрені. А також з більш рідкісними її формами, при яких відсутній зв’язок з органічною хворобою головного мозку. Тому вживання ліків, спрямованих на розширення судин, не приносить ніякої користі, але здатне навіть спровокувати посилення больового порогу.

Другим різновидом головного болю є так званий вторинний біль. Його причиною можуть бути різні хвороби, в тому числі і ті, які можуть загрожувати життю. Внутрішньочерепний крововилив і порушення кровообігу головного мозку, наявність пухлин мозку, інфекційних захворювань нервової системи, а також порушення кров’яного тиску і різні пошкодження черепа можуть спровокувати головний біль. Для боротьби з такими захворюваннями потрібне спеціальне лікування. Тому звернутися до лікарів за екстреною допомогою вкрай важливо.

Про що говорить біль в тій чи іншій частині голови
Головний біль

aif.ru/health

Місцезнаходження болю може багато чого сказати про хворобу. Якщо відчуття дискомфорту відчувається в зоні скроні і біль поширюється на більшу частину голови, то це може свідчити про мігрень. А тупий біль в потилиці говорить про підвищений артеріальний тиск.

Але якщо ви відчуваєте біль, як-ніби від здавлення обручем, тоді це ознаки стресу і напруги організму. Гострі респіраторні вірусні інфекції викликають болі в переніссі, очах і області чола. Але ці ознаки є індивідуальними, тому в різних ситуаціях причини і наслідки можуть відрізнятися.

Коли звертатися за допомогою до лікаря

Якщо у вас біль повторюється дуже часто, причина встановлена, і лікар прописав препарати для лікування, ходити в лікарню при кожному нападі не обов’язково. Можна сміливо лікуватися самому від мігрені, при зміні кров’яного тиску, напрузі м’язів, або зниженні рівня цукру в крові.

Але якщо біль тільки з’явився, його причини вам не відомі, а частота інтенсивності незвичайна — обов’язково зверніться за допомогою до лікаря. Не закривайте очі на симптоми, при яких похід до фахівця відкладати ні в якому разі не можна.

Симптоми головного болю, які не можна ігнорувати
  1. Біль раптовий, як-ніби-то вибухає всередині. При цьому інтенсивність його швидко збільшується.
  2. При болях виникають інші розлади: слабшають м’язи, порушується зір, слух, мова. Спостерігається запаморочення, порушується свідомість, поведінка та інші функції.
  3. Біль триває кілька тижнів.
  4. Новий, незвичайний біль.
  5. При зміні положення тіла і чханні біль посилюється.
  6. Гострий головний біль у жінок під час застосування оральних контрацептивів. А також при вживанні препаратів, які впливають на згортання крові.

Якщо лікування медпрепаратами при хронічних головних болях не допомагає, зверніться за допомогою до лікаря. Можливо, раніше поставлений діагноз був неправильним, що послужило причиною неналежного лікування. Крім того, причиною хронічних головних болів може стати частий прийом ліків, що володіють знеболюючим ефектом, а також порушення функцій м’язів черепа та шиї. А діагностувати причину може тільки лікар.

Головний біль може бути не такий вже нешкідливим. Нехтуючи його лікуванням, ви можете не помітити куди більш серйозні проблеми. Любіть себе і ставтеся до свого здоров’я з належною увагою!

Джерело: HeadInsider