Деякі популярні твердження про родимки, що вважаються небезпечними для людини, – це міфи, на них вказала лікар-дерматокосметолог Світлана Донецька. Доводи фахівця наводить газета “Аргументи і факти”.

Часто можна почути, що найбільш темні родимки являють собою особливу небезпеку для людини, – їм приписується властивість перероджуватися в меланому. Але лікарка стверджує: це помилка, міф.

“Злоякісними утвореннями часом виявляються світлі і непримітні родимки. Меланома може мати так звану безпігментну форму”, – розповіла дерматокосметолог.

Ще один міф пов’язаний з наявністю волосся на поверхні невусів. Популярна теорія говорить: якщо з родимки ростуть волоски, це є ознакою доброякісного утворення.

За словами Донецької, наявність волосся на поверхні родимок не гарантує їх безпеку.

“Існують гігантські волохаті злоякісні невуси, які виділяються в окрему групу”, – вказала фахівчиня.

Донецька підкреслила, що визначити злоякісність родимки може лікар після проведення гістологічного дослідження. Також вона закликала не використовувати сік чистотілу та інші народні засоби для видалення родимок. Спеціалістка пояснила, що агресивні розчини здатні пошкодити їх структуру, і в разі злоякісного утворення пухлинні клітини після цього поширяться по організму.