Згідно з рекомендаціями лікаря ендокринолога Аліни Алмасханової, тривала відмова від вживання солі дуже шкідлива для організму.

Сіль часто називають “білою смертю” і, вирішуючи дотримуватися здорового харчування, багато хто замислюється про відмову від неї. Однак виключати спецію з раціону повністю не можна, – про це попередила лікарка Аліна Алмасханова.

Тривала відмова від солі, що створює дефіцит натрію в організмі, негативно позначається на його функціях і здоров’я, знижує якість життя, підкреслює експертка.

Медикиня пояснила, що відбувається з тілом, якщо воно тривалий час не отримує потрібної кількості солі.

“У цьому випадку інтенсивно виводяться вода і калій, що збільшує навантаження на нирки. З’являється головний біль, виникає слабкість, нудота, порушується травлення, падає артеріальний тиск, регулярно паморочиться голова”, – попередила фахівчиня.

За словами Алмасханової, відмова від солі – якщо вона практикується – не повинна перевищувати трьох днів на тиждень. До неї, зокрема, можуть вдатися люди, в раціоні яких міститься багато продуктів з високим рівнем солі. Нетривале утримання від солі може допомогти їм позбутися від зайвої рідини, набряклості.

Відмовлятися від спеції на період понад два або три місяці лікарка категорично не рекомендує. Експертка підкреслила, що в достатньому отриманні натрію потребують нервова і м’язова системи організму.