Поширені серед мільйонів людей звички можуть сприяти підвищенню рівня цукру на крові.

Звички, які ведуть високого цукру в крові, були названі в інтерв’ю закордонними медиками. Ось на що лікарі радить звертати увагу та ретельніше контролювати.

Вживання продуктів із доданим цукром. За словами лікарів, звичка щодня вживати їжу та напої з цукром сприяє більш значному викиду глюкози у кров. Підшлункова залоза виробляє у відповідь більше регулюючого цукор гормону інсуліну. З часом клітини звикають до цього, організм стає схильний до інсулінорезистентності. Як наслідок, рівень цукру у крові стає постійно підвищеним.

Пристрасть до рафінованих вуглеводів. Даний тип вуглеводів може забезпечити організму різкий приплив енергії – вони швидко засвоюються, сприяючи такому ж швидкому підйому глюкози в крові. Джерелом цих «швидких» вуглеводів у харчуванні людей часто стають вироби із білого пшеничного борошна – хліб, макарони, випічка. Звичка щодня їсти їх є ще одним поясненням високого цукру в крові.

Читайте також:  Нічна пітливість та безсоння — лікар пояснив, коли це серйозно

Відсутність регулярного графіка харчування. Коли людина не має чіткого графіка харчування, вона буває схильна до пропусків прийому їжі. Такі перерви ведуть до зниження глюкози у крові, з яким пов’язані неблагополучні симптоми погіршення самопочуття. Щоб впоратися з гіпоглікемією, організм активізує механізми, що підвищують апетит і потяг до калорійної, солодкої та жирної їжі. Це сприяє різкому підйому цукру в крові, і такі «гойдалки» дуже негативно впливають на стан підшлункової залози.