Вітаміни грають найважливішу роль нормальному функціонуванні організму. Коли справа стосується здоров’я мозку, лікарі найчастіше рекомендують включати в раціон продукти, багаті на омега-3 жирні кислоти, вітамін D і вітамін B12.

Проте недавнє дослідження показало, що є ще один важливий вітамін, дефіцит якого негативно впливає на роботу цього органу.

Згідно з науковою роботою, опублікованою в журналі Evidence Based Mental Health journal, йдеться про вітамін B9 (фолієва кислота). За словами вчених, звичка виключати цю поживну речовину з раціону може призвести до деменції.

Вивчаючи медичні карти більш ніж 27 тис. осіб віком від 60 до 75 років, дослідники виявили, що у тих, хто мав дефіцит фолієвої кислоти, “на 68% частіше діагностували деменцію”, пише EurekAlert!.

Читайте також:  Лікар розповів, хто частіше хворіє на хворобу Альцгеймера, — чоловіки чи жінки

Як пояснила доктор наук Ліза Юнг, фолієва кислота має вирішальне значення для функціонування нервової системи, а у людей похилого віку дефіцит B9 сприяє прискореному старінню мозку. У той же час “надто велика кількість фолієвої кислоти в організмі може маскуватися під дефіцит B12”, попередила Янг. Щоб додати більше вітаміну B9 в раціон, Янг порадила регулярно вживати фрукти, овочі та бобові.