Новітні дослідження продемонстрували: помірне вживання шампанського може бути дуже корисним для здоров’я. Зокрема, з дією цього напою спеціалісти пов’язують захист від виникнення інфарктів і старечого недоумства.

Дослідники підучили дані про те, що в складі шампанського містяться певні хімічні речовини начебто фенольної кислоти, ефект яких проявляється у зміцненні функцій мозку, відповідальних за пам’ять.

«Фенольна кислота стабілізує просторове орієнтування, сприйняття запахів і звуків за рахунок своєї здатності регулювати сигнали між нервовими клітинами. Тим самим, помірне вживання шампанського є корисним для мозку і навіть може забезпечувати деякий захист від старечого слабоумства», – констатували наукові працівники.

Ще в 1999 році в результаті досліджень, які проводилися тоді були отримані докази того, що ігристі вина містять високий рівень поліфенолів – біологічно активних речовин, що знижують артеріальний тиск. Сучасні дослідження також підтверджують цю здатність напою. Вживання шампанського, як встановили вчені, активізує виробництво окису азоту, позитивно діє на стінки артерій, – це в підсумку і призводить до зниження тиску.

Також, зазначають дослідники, вживання шампанського перешкоджає ризику утворення тромбів, дозволяючи тим самим запобігти і смертельно небезпечні інфаркти. Подібний ефект пов’язаний з розслаблюючою кровоносні судини дією напою, при якому відразу стає більш активним струм крові.

Джерело: МедікФорум