ГоловнаНовини Здоров'яНазвані відмінності між грипом і ГРВІ

Названі відмінності між грипом і ГРВІ

Для багатьох людей не існує різниці між грипом і ГРВІ, тому вони вважають, що перебігають і лікуються захворювання однаково. Однак відмінності є і вельми істотні, про що розповів Андрій Тяжельников.

Грип та ГРВІ

В першу чергу фахівець пояснює, що ГРВІ – це узагальнена назва для вірусних респіраторних інфекцій, тоді як грип – окремий представник даної групи захворювань і має більш важкі наслідки в порівнянні з іншими.

При грипі стан людини різко погіршується, буквально за лічені години, і супроводжується температурою до 40C, яка довго тримається і майже не збивається жарознижувальними препаратами, ознобом, слабкістю і ломотою в тілі.

Читайте також:  Хворі на COVID-19 ще до появи симптомів починають заражати інших

На наступний день після появи перших симптомів починається сухий кашель, який через кілька днів переходить у мокрий. У хворого на грип можливі сильні головні болі, а хвороба при цьому триває до 10 днів, і протягом наступних трьох тижнів можуть відчуватися залишкові нездужання.

Симптоматика ГРВІ «м’якше», тобто у пацієнта температура тіла не піднімається вище 39C, слабкість і больові відчуття менше, а тривалість хвороби – до 7 днів. При цьому після одужання людина не спостерігає тривалих недуг. Тяжельников нагадав, що при грипі ефективним захистом є вакцинація. Щеплення починає діяти через 2 тижні, зміцнюючи імунітет на термін до 1 року.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News