Фахівці з’ясували, що в улюбленому багатьма продукті можуть міститися важкі метали, токсичні і радіоактивні речовини.

Експерти здорового харчування рекомендують з’їдати хоча б жменю ягоди в день, так як вони містять багато корисних нутрієнтів та антиоксидантні речовини. Вони захищають організм від окислення, яке пошкоджує клітини. Але любителям ягоди варто бути пильними.

– Як і гриби, ягоди можуть брати токсичні речовини через грунт. Значить, якщо їх з’їсти, можна заробити інтоксикацію організму. Користь ягід може бути нівельована присутністю в них радіонуклідів, особливо поширений цезій-137. Можна померти, якщо вжити багато таких ягід, – сказала лікар-дієтолог Людмила Бабич.

Читайте також:  У 30, 40 і 50 років: дерматолог пояснив, як щодня доглядати шкіру

Крім того, ожина, малина, чорниця, журавлина, горобина, суниця, брусниця і калина можуть містити багато важкого металу. Звичайно, це не говорить про те, що від ягід доведеться відмовитися. Але купувати їх не можна в місцях стихійної торгівлі. Краще всього купувати літні ягідки в супермаркетах, де продукти перевіряють на безпеку.

За один присід багато ягід теж не варто їсти. Помірне вживання та дотримання правил безпеки буде лише корисним. Ягоди дуже поживні і при цьому містять мало калорій. Також вони чистять кров і запобігають такі захворювання, як онкологія. Ягоди також підвищують імунітет, прискорюють метаболізм і відновлюють пошкоджені клітини печінки.

Читайте також:  Ці продукти харчування викликають у чоловіків рак кишківника