Останні дані свідчать про те, що в усьому світі час очікування напрямків для лікування раку досягло безпрецедентно високого рівня після пандемії. Це спонукало органи охорони здоров’я підвищити обізнаність про симптоми та профілактичні заходи, щоб пом’якшити удар у найближчі роки. Дослідження показали, що хвороба може бути пов’язана з дієтичними факторами.

Один напій, який часто рекламують за його антиоксидантну активність, пов’язаний з раком.

Існує широко поширена думка, що чорний чай може знизити ризик розвитку декількох видів раку, забезпечуючи захист від вільних радикалів.

Однак більшість доказів таких тверджень отримано в результаті досліджень на тваринах, і лише деякі експерименти продемонстрували аналогічні ефекти у людей. Більш того, в декількох дослідженнях, проведених на людях, результати показали, що чорний чай «не знижує ризик раку молочної залози або будь-якого іншого типу раку».

Читайте також:  Кому не слід пити чай із лимоном?

Фактично, дослідження визначило, що чорний чай є значним фактором ризику розвитку раку молочної залози.

Мета-аналіз розглянув сорок одне проспективне дослідження, в якому взяли участь понад три мільйони людей, 49 103 з яких страждали на рак.

“Аналіз підгруп показав, що збільшення споживання трьох чашок чорного чаю в день було значним фактором ризику розвитку раку молочної залози”.

Висновки пізніше були підкріплені дослідженням, яке включало метааналіз 13 статей, присвячених впливу споживання зеленого і чорного чаю.

Було зроблено висновок, що дані виявили можливий стимулюючий вплив чорного чаю на рак молочної залози. Результати також були відтворені у великому проспективному дослідженні, проведеному в Нідерландах, в якому спостерігалося збільшення ризику раку молочної залози серед споживачів п’яти і більше чашок на день.

Читайте також:  Чотири звички, пов'язані з гігієною, через які ви хворієте