Британські вчені з’ясували, що лупа виявилася одним із симптомів дегенеративного захворювання центральної нервової системи, відомого як хвороба Паркінсона.

Хвороба Паркінсона – повільно прогресуюче дегенеративне захворювання центральної нервової системи, основними проявами якого є такі рухові порушення, як гіпокінезія, ригідність м’язів, тремор спокою і постуральні розлади. Крім того, при хворобі Паркінсона розвиваються вегетативні, афективні та інші розлади. Це захворювання характерно для людей старшого віку.

Фахівці з національної служби охорони Здоров’я Великобританії (NHS) з’ясували, що хвороба Паркінсона часто тягне за собою себорейний дерматит — це захворювання в легкій формі виражається у вигляді лупи, а у важкій — почервонінням шкіри голови з утворенням лусочок або появою мокнучої висипки. За даними британських експертів, дегенеративне захворювання центральної нервової системи може бути пов’язане з лупою через певний тип грибка.

Читайте також:  Медики з Великобританії назвали застережливі ознаки раку легенів

Виявлений зв’язок хвороби Паркінсона і себорейного дерматиту вимагає додаткових досліджень, відзначають британці. У числі головних факторів появи лупи вважається надмірна пітливість, підвищене вироблення шкірного сала, використання лужних миючих засобів. Лупа може виникнути внаслідок порушення обміну речовин, що викликає неправильну роботу сальних залоз, або інфекційного ураження грибком.

Втім, важливим фактором є і спадкова схильність — особливості будови шкіри і її секреції. Хвороба Паркінсона відноситься до захворювань екстрапірамідної моторної системи — вона викликається прогресуючим руйнуванням і загибеллю нейронів, що виробляють дофамін. На жаль, сучасна медицина не в силах вилікувати захворювання, але існуючі методи лікування дозволяють поліпшити якість життя і уповільнити прогресування хвороби.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News