Мед від бджіл, заражених пестицидами, може бути небезпечним для людини, попередила фахівець Віра Бормотова. Про серйозну небезпеку вона розповіла любителям меду.

За словами експерта, застосування пестицидів у зоні польотів бджіл часто призводить до отруєння комах, а якщо заражена бджола потрапляє у вулик, то це призводить до зниження кількості комах усередині колонії та зараження меду. Особливо небезпечним класом пестицидів для комах-запилювачів вона назвала неонікотиноїди. Бормотова уточнила, що, якщо застосовувати ці хімікати за інструкцією та вчасно повідомляти бджолярам про майбутні обробки, речовини не нашкодять ні комах, ні меду.

Однак у більшості випадків про заплановані обробки повідомляють пізно, а іноді й зовсім порушують регламент застосування пестицидів, нарікала спеціалістка. Щоб уникнути отруєнь покупців, продовжила Бормотова, власники пасік мають проходити лабораторні перевірки, а споживачі обирати надійних виробників.

У свою чергу лікар Олександр Умнов попередив, що пестициди здатні накопичуватися в тканинах тіла, надаючи нейротоксичну, гепатотоксичну та канцерогенну дію. Такий мед може викликати появу аномалій розвитку у плода, сказав він, аж до смерті.