Дослідження вчених із США завершилося вердиктом про те, що жінки з фігурою «груша» є більш здоровими і захищеними від впливу небезпечних для організму чинників, ніж їх однолітки з фігурою «яблуко». Ця думка базується на результатах експерименту, проведеного у стінах Каліфорнійського університету в Ріверсайді.

Докладні деталі даного дослідження опублікував журнал Frontiers in Immunology. Його автори експериментували з гризунами, які отримували їжу з високою концентрацією жирів. Вчені стежили за тим, як зміни в організмі тестових тварин відбувалися з-за постійного доступу до жирної їжі, приділяючи при цьому підвищену увагу тому, яким способом здійснювалось жировідкладення у повних тварин.

Читайте також:  Найбільш шкідливі харчові звички для імунітету розкрили дієтологи

Фахівці встановили, що на тлі жирної дієти у самців мишей знижувався рівень тестостерону, в той час як у самок таких гормональних змін не відбувалося. Вчені вважають, що в разі самок вони зіткнулися з «захистом, заснованим на яєчниковому естрогені».

Як співвідносяться результати експерименту на мишах зі здоров’ям людини? На думку дослідників, отримані ними дані свідчать про те, що жінки більшою мірою захищені від негативних наслідків ожиріння, ніж чоловіки, оскільки у представниць прекрасної статі жир часто накопичується не в області талії і живота, а нижче, на сідницях і стегнах.

«У огрядних жінок виникають проблеми з зачаттям, але в цілому вони більш захищені, якщо не накопичуються жирові відкладення в області талії. При скупченні жиру на талії розвивається метаболічний синдром, несприйнятливість до інсуліну й діабет другого типу. У чоловіків з подібним типом ожиріння відзначаються низьке лібідо, дефіцит енергії і зменшення м’язової сили», – розповіли автори роботи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News