Симптоми раку легенів зазвичай не проявляються на початкових стадіях, але, як правило, їх можна помітити, коли захворювання прогресує. Вкрай важливо не пропустити перші і основні попереджувальні ознаки, проігнорувавши їх або прийнявши за щось безпечне.

Інакше це може обернутися летальним результатом. Відзначається, що рак легенів – один з найпоширеніших і серйозних видів онкології.

Він характеризується неконтрольованим розмноженням і поділом ракових клітин в одному або обох легких. Тільки у Великобританії щорічно виявляють 47 тис. нових випадків захворювання.

Один з перших можливих симптомів раку легенів-інфекція. Зазвичай її пов’язують із застудою, що цілком ймовірно може бути. Однак, якщо інфекція з’явилася знову, то слід негайно звернутися до лікаря і обстежитися на наявність онкології, пише Express.

У числі інших попереджувальних ознак відзначаються кашель або хрипкий голос протягом трьох тижнів і більше. Також можлива зміна кашлю, задишка і хрипи без причини.

Не виключено кровохаркання і біль в грудях або плечі, які довго не проходять. Крім цього, рак легенів, як і будь-який вид онкології, супроводжується схудненням і почуттям сильної втоми.

Однією з основних причин розвитку захворювання лікарі називають куріння. Відзначається, що сім з 10 випадків раку легенів пов’язані з цією звичкою. Також значення має сімейний анамнез, тобто спадковість.

Не менш важливо стан навколишнього середовища і якість повітря там, де людина живе.