Американські вчені розповіли про білок, який запобігає розвитку онкологічних захворювань. Даний білок гальмує процес відтворення вірусу герпесу, який, як відомо, здатний призводити до раку.

Отже, в центрі уваги вірус герпесу 8 типу, що викликає саркому Капоші (рак м’яких тканин). Експерти вивчали так звані матричні РНК, які несуть генетичну інформацію від ДНК, щоб сформувати білки. Зокрема, вони вивчали модифікацію N6-метиладенін (m6A), яка часто зустрічається в мРНК.

Далі почалися пошуки білків, що гальмують розвиток вірусів. І увагу вчених привернув білок YTHDF2. Він, як раз, зупиняє розмноження вірусу герпесу 8 типу, знаходячи модифікацію m6A у вірусної мРНК.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 3,7 мільярда людей старше 50 років (67% населення Землі) інфіковані двома поширеними типами вірусу герпесу, що викликають генітальний герпес або герпес в області рота. Більшість видів герпесу “сплять”, поки імунна система людини не ослабне. Це може статися у міру старіння людини або внаслідок інших захворювань.

Джерело: meddaily