Навіть якщо малюк ніколи не бачив собаку , він здатний правильно інтерпретувати значення її гавкоту. Американські вчені провели експеримент і переконалися : шестимісячні немовлята розуміють , що їм « говорять» собаки.
 
Здібності , які проявили немовлята в ході експерименту , вразили дослідників з Університету Брігама Янга. Маленьким дітям вчені показували дві фотографії однієї і теж ж собаки , яка на одному знімку була налаштована сердито , а на іншому – дружелюбно . Потім дітям включали звукові записи собачого гавкоту , при цьому дружні і агресивні звуки розташовувалися у випадковому порядку.
 
Дослідження показало , що навіть шестимісячні малюки вміють зіставляти фотографію і гавкіт собаки. Під час звучання фонограми немовлята переводили погляд від однієї фотографії до іншої відповідно до емоційним настроєм лаявшої собаки , і робили це , до замилування вчених , безпомилково.
 
За словами дослідників , маленькі діти , ще навіть не навчившись говорити , вже неймовірно добре розрізняють емоції. Крім того , малюки надзвичайно швидко навчаються : наприклад , велика частина маленьких учасників експерименту ніколи раніше не бачила собаки.