Середземноморська дієта здатна продовжити життя людині, навіть якщо вона стане дотримуватися її вже у похилому віці. За підрахунками вчених, певне харчування може знизити ризик передчасної смерті на 25%.

Як ідеться в дослідженні, опублікованому в British Journal of Nutrition, середземноморська дієта не вберігає людину від виникнення хвороб, але значно впливає на загальний стан організму. Вона продовжує позитивно впливати, навіть якщо усунути з неї кілька компонентів.

Найважливішими компонентами такої дієти експерти назвали злаки, рибку і алкоголь ву помірних дозах. У той же час вони відзначили, що якщо в такому харчуванні з’явиться занадто багато насичених жирів (жирне м’ясо, кондитерські та борошняні вироби, молочні продукти, пальмова і кокосова олії), то ефект від такої дієти буде зведено “нанівець”.

Читайте також:  П'ять звичок можуть зруйнувати тіло після 50 років

Свої висновки вчені засновують на масштабному дослідженні, яке проводилося в Італії з 2005-го по 2010 рік. Вони оцінили стан здоров’я 5200 осіб старших за 65 років із точки зору їхнього харчування. Залежно від того, наскільки раціон був наближений до середземноморського, опитувані його оцінювали за шкалою від 0 до 9.

Результати показали, що ті, хто максимально дотримувався цього харчування, мали більш високі життєві показники (включно з рівнем активності, холестерином, ІМТ, статусом куріння і артеріальним тиском).

“Люди похилого віку, які більш строго дотримувалися середземноморської дієти, мали краще серцево-судинне здоров’я, і ​​їхній ризик смерті від серцево-судинних захворювань був знижений”,– вказано в дослідженні.

Читайте також:  Прийняття душу: експерт називає поширену шкідливу для здоров'я помилку

У середземноморській дієті головний акцент робиться на цільнозернових продуктах, фруктах і овочах, оливковій олії, бобових і олійних культурах. Замість цукру використовують мед. У її раціон входять білки з риби, морепродуктів, свійської птиці та невеликої кількості червоного м’яса, а також продукти з козячого та овечого молока. Допускається одна склянка вина на день. Важливою умовою є фізична активність людини.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News