Асоціація з раком шлунка була заснована на метааналізі 14 досліджень.

Добре відомо, що ракові новоутворення пов’язані з невірними рішеннями щодо життя. Про шкоду куріння, наприклад, навряд чи треба згадувати. Що може стати несподіванкою для багатьох, то це посилання на мариновані овочі.

Дієти з високим вмістом солоних консервованих продуктів, таких як мариновані овочі, пов’язані з підвищеним ризиком раку шлунка. Тілу дійсно потрібно кілька натрію, але в більшості випадків ми отримуємо всі наші потреби в натрії з продуктів харчування природним чином. Немає необхідності додавати сіль у їжу. Було б непогано перейти на дієту з низьким вмістом солі і натомість спробувати приправляти їжу травами та спеціями.

Широко відомо, що споживання овочів сприяє зниженню ризику розвитку раку шлунка.

Тим не менш, рівень захворюваності на рак шлунка залишається високим як серед японців, так і серед корейців, навіть незважаючи на те, що вони споживають велику кількість овочів. Вчені досліджували цю невідповідність, щоб спробувати зрозуміти, що відбувається. Японці і корейці переважно споживають перероблені овочі, такі як варені, солоні або мариновані, а не свіжі овочі.

Щоб визначити, чи впливає споживання свіжих та маринованих овочів на ризик розвитку раку шлунка у японців та корейців по-різному, дослідники провели метааналіз опублікованих епідеміологічних звітів.

Дослідники зауважили, що високе споживання свіжих овочів значно знижує ризик розвитку раку шлунка. Але високе споживання маринованих овочів було пов’язане з підвищеним ризиком раку шлунка.