У зв’язку з тим , що з посиленням тепла починають загострюватися проблеми з алергіями , медики попереджають про необхідність ретельного вибору продуктів харчування. Улюблена ковбаса здатна викликати сильну алергічну реакцію навіть у людини, яка не є алергіком .
 
За словами експертів , існує цілий ряд продуктів , які не тільки провокують викид в організм , але й самі містять гістамін – речовина, що підсилює схильність організму до різних запальних і алергічних реакцій. Як пояснює лікар-дієтолог Людмила Денисенко , особливу небезпеку в ряду харчових алергенів представляють настільки улюблені українцями копченості . Всі копченості та всі м’ясні та рибні консерви містять гістамін , але , перш за все , з цього ряду лікар виділяє ковбасу салямі як найбільш небезпечну через свою можливості викликати алергію.
 

« При вживанні салямі та інших копченостей гістамін , що потрапив в організм з їжею , може викликати прояви, схожі з алергією , навіть якщо людина зовсім не алергік » , – говорить експерт. Особливо загрожує вживання цих продуктів для тих , у кого процеси дезактивації гістаміну в печінці знижені через запалення.

 
Алергенність – не єдина небезпека , яку може ховати салямі. Як і інші ковбасні вироби , копченості , консерви і напівфабрикати , вона може містити в собі безліч добавок , таких як консерванти , стабілізатори , барвники і т.п. За словами експерта , ці компоненти створюють підвищене навантаження на печінку , нирки і шлунково-кишковий тракт . До того ж самі по собі вони теж здатні викликати алергічні реакції.

Читайте також:  Шість щоденних звичок, які погано позначаться на вашій талії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРАВДА ПРО СОСИСКИ І КОВБАСУ