Заняття бігом сприяють зношеності міжхребцевих дисків і можуть стати причиною болю в спині. Думку про це повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Нерідко можна почути про те, що біг може погано позначитися на стані хребта. Уляна Супрун заявила: насправді сучасна наука довела, що біг не шкодить, а, навпаки, покращує стан міжхребцевих дисків.

Фізичні навантаження, навіть незначні, роблять сильнішими м’язи і кістки людського тіла, підкреслила Супрун. Хоча до недавнього часу дійсно вважалося, що міжхребцеві диски не можуть давати таких реакцій на навантаження.

В. о. міністра охорони здоров’я розповіла про те, що дослідження з допомогою МРТ дозволило виявити, – колишні спортсмени бігуни страждають від дегенеративних процесів хребта не частіше, ніж інші люди.

«З допомогою МРТ було показано, що поперекові міжхребцеві диски у людей, що займаються бігом, виглядають краще: мають велику висоту, містять більше води і глікозаміногліканів – одного з основних речовин у структурі міжхребцевих дисків», – сказала Супрун.

Джерело: МедікФорум