Виявилося, що знизити вагу можуть допомогти біологічні особливості людського організму, які не залежать від калорійності раціону.

Фахівці британського університету Суррея повідомили, що виявили простий спосіб знизити вагу. Поки вони провели лише невелике дослідження, але його результати вже вражають. Як виявилося, щоб ефективно знижувати вагу і менше їсти, треба пізно снідати і рано вечеряти.

Під час експерименту одна група добровольців протягом трьох місяців пересунула свій сніданок на півтори години пізніше, а вечеряли респонденти на півтори години раніше, ніж зазвичай. Контрольна група своїх звичок не змінювала і харчувалася за звичним розкладом. Всі учасники експерименту їли звичайну їжу, не дотримуючись суворих заборон або обмежень – їх харчування було збалансованим, але респонденти не відмовлялися від десерту або келиха вина.

Коли фахівці обробили результати експерименту з’ясувалося, що пізній ранній сніданок і вечеря дозволяють вдвічі швидше скидати вагу, а, крім того, учасники відзначили скорочення числа перекусів протягом дня і відсутність нападів голоду.

Вчені вважають, що серйозного позитивного ефекту в схудненні можна досягти навіть невеликим коригуванням раціону, якщо суворо дотримуватися розкладу прийомів їжі.