ГоловнаНовини Здоров'яМедикам вдалося побороти непереможний рак

Медикам вдалося побороти непереможний рак

Дослідники зі Стенфордського університету змогли перемогти раніше невиліковний вид онкологічного захворювання. Детальніше розповімо в матеріалі.

Рак
 
Вченим вдалося усунути ракові клітини у гризунів, які страждають від невиліковного метастазу раку. Щоб цього домогтися, експерти впровадили в злоякісні тканини невелику кількість імуностимулюючих препаратів.

Відзначається, що Т-лімфоцити – це імунні клітини, які розпізнають і атакують клітини, включаючи пухлинні. Вони несуть певні антигени. У міру розростання пухлини злоякісні клітини стають більш стійкими до Т-клітинам. В результаті цього імунну відповідь є неефективним.

Щоб побороти резистентні пухлини, медики застосовують гібридні білки, які допомагають лімфоцитам перепрограмувати і стати більш ефективними в боротьбі проти раку. Втім, цей та інші підходи можуть бути дорогими або викликати побічні ефекти.

Читайте ще:  Дослідники підійшли впритул до створення реально працюючої генної терапії

Новий метод являє собою ін’єкцію в ракову пухлину короткого ділянки ДНК, який називається олігонуклеотиду CpG. За рахунок його дії синтез білка ОХ40 посилюється. Інша речовина, яке впроваджується в злоякісну тканину, – антитіло, яке зв’язується в ОХ40, що допомагає «налаштувати» лімфоцити, які сподіваються всередині пухлини, на боротьбу з онкологічним захворюванням.

У підсумку виходить невелика популяція Т-клітин, які і чинять опір злоякісній тканині. У підсумку вони зможуть залишати пухлину, потрапляючи в інші ділянки тіла і розпізнаючи можливі метастази. У лабораторних гризунів за допомогою ін’єкції вдалося зменшити не тільки оброблений препаратом ділянку новоутворення, але навіть незаймані пухлини. Таким чином, була істотно збільшена тривалість життя.

Читайте ще:  Дивовижні переваги морквяного соку

Джерело: 7mednews