Вчені стверджують, що тиск може підскочити з різних причин навіть у людей зі здоровим серцем і судинами.

Експерти розповіли про те, які фактори можуть призвести до підвищеного тиску. За словами фахівців, причинами зростання артеріального тиску можуть виявитися, наприклад, пережиті в дитячому віці страхи, гормональні збої, протизаплідні таблетки.

Наукові фахівці відзначили, що підвищений тиск спостерігається найчастіше через стресові ситуації.

«В обставинах стресу в організмі людини викидається велика кількість адреналіну, що потрапляє в кров. Адреналін збільшує тиск, щоб кров швидко доходила до м’язів. Сам стрибок проявляється завдяки посиленню роботи серця і спазмів судин», – пояснили цей процес вчені.

Читайте також:  Літні вегетаріанці краще захищені від важкого коронавірусу

Медики відзначили, що при змінах тиску у людини можуть спостерігатися блідість шкірних покривів, пітливість, посилене серцебиття. Якщо подібні епізоди трапляються у повсякденних умовах, потрібно перевірити стан нирок.

«Захворювання нирок практично завжди підвищує тиск. При наявності розладів сечовипускання можна припустити, що причиною нездужання є пієлонефрит або сечокам’яна хвороба», – поділилися рекомендацією фахівці.

Також, на думку вчених, підвищення артеріального тиску у деяких випадках означає наявність порушень в головному і спинному мозку. Такі порушення могли виникнути, наприклад, внаслідок перенесених людиною запалень, струсів мозку (які навіть трапилися давно).

У молодих жінок, додали фахівці, причиною гіпертонії може виявитися прим протизаплідних препаратів. За статистикою, вони провокують підйом тиску приблизно у кожної десятої приймає таблетки жінки.

Читайте також:  Лікарі розповіли, які ознаки вказують на хвороби печінки

Крім цього, до проблем з артеріальним тиском призводить недостатня вироблення в організмі гормону альдостерону. У таких випадках у людини бувають помітні не тільки «класичні» симптоми (блідість, пітливість, посилення серцебиття), але і втрата ваги.

Джерело: МедікФорум