Зуби мудрості потрібні?.. Їх часто порівнюють з популярним додатком для смартфона. Так, без них, мабуть, жилося б краще. Багато стоматологів рекомендують видаляти зуби мудрості, навіть якщо вони не турбують.

У кого-то зуби мудрості з’являються в підлітковому віці, у кого-то після 20-ти років. Вони можуть прорізатися наполовину, рости під кутом, заважати сусіднім молярам і викликати хворобливі відчуття.

Як видаляють зуб мудрості: опис процесу

Як і більшість походів до лікаря, видалення зуба мудрості починається з огляду. Болить-не болить, стоматолог зробить рентген, щоб дізнатися, що відбувається з вашими зубами мудрості, а саме, як вони розташовані і чи достатньо місця для їх зростання. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, або стоматолог передбачає проблеми з зубами мудрості, вам призначать дату для їх видалення. Операцію зробить або ваш лікуючий лікар, або стоматолог-хірург.

На щастя, видалення зубів мудрості – не хоррор «Пила». Процедуру виконують під анестезією: місцевою (ви пильнуєте і можете відчувати тиск, але не відчуваєте біль); загальною анестезією або наркозом (ви нічого не відчуваєте). Вид знеболювання залежить від того, наскільки складною стоматолог вважатиме процедуру, а також від вашого загального стану та ступеня хвилювання. Вас попросять утриматися від їжі і пиття до процедури, залежно від виду анестезії.

Читайте також:  Мед здатний загоювати рани

Ін’єкційні методи анестезії при видаленні зуба можуть бути наступними:

  • провідниковий,
  • інфільтраційною,
  • інтралігаментарний,
  • внутрішньо-кісткова анестезія

Провідникова анестезія знеболює відразу кілька зубів, так як вона виконується в області останнього зуба (де проходить гілка нерва), блокуючи весь нерв.

Інфільтраційна анестезія – це ін’єкція знеболюючого ліки в область проекції верхівки кореня зуба.

Інтралігаментарна (внутрішньо-зв’язкова) анестезія знеболює зуб і прилеглі ясна за рахунок того, що знеболюючий препарат вводять через ясна в періодонтальну кругову зв’язку зуба (це волокна і тканини, які підтримують зуб в альвеолі). Для виконання внутрішньо-зв’язкової анестезії користуються спеціальним шприцом з дозатором, щоб взяти мінімальну кількість анестетика.

Внутрішньо-кісткова анестезія вважається кращою знеболювальною процедурою при видаленні зуба, оскільки укол робиться безпосередньо в губчасту кістку, якою оточені зубні альвеоли.

Після того, як ваша здатність відчувати біль буде притуплена, стоматолог або хірург скористається спеціальним інструментом для ослаблення і розриву тканини навколо зубів мудрості, а потім, буквально, виштовхне їх (іноді зуб розділяють на секції перед видаленням, щоб було простіше). Все це вимагає, швидше, акуратності і обережності, ніж сили. Після видалення тканини можуть зшити, і в будь-якому випадку вам покладуть прокладку, яка допоможе зупинити кровотечу після операції.

Читайте також:  Алкоголь викликає руйнівну втрату зору - лікар
Як прийти до тями після видалення зуба мудрості?

відновлення

Відновлення після видалення зуба мудрості може проходити по-різному: ви або відчуваєте невеликий дискомфорт і втому, або відчуваєте сильний біль. У будь-якому випадку, після процедури вам необхідний спокій і, можливо, таблетка знеболюючого. Залежно від виду анестезії, ви будете слабкі, тому рекомендуємо заручитися підтримкою. І пам’ятайте, невелика набряклість після видалення зубів мудрості теж абсолютно нормальне явище.

Рівень післяопераційного болю буде залежати від таких факторів, як кількість видалених зубів і складність операції. Ясна навколо видаленого зуба, як правило, продовжують боліти протягом тижня. Але незважаючи на будь-які ускладнення, біль стихне за два дні.

Деякі медики призначають знеболюючі препарати, наприклад, ібупрофен. Пакет з льодом також здатний полегшити біль і зняти набряк. Незалежно від того, наскільки серйозною була операція, ваш лікар призначить строгу дієту, точніше, пюреподібні страви.

Що таке «суха лунка»?

суха лунка

Стоматолог також порекомендує вам пити багато води, але заборонить користуватися соломинкою протягом двох тижнів. Використання соломинки може призвести до сухої лунки, неймовірно хворобливого стану, при якому згусток над ділянкою екстракції вибивається, оголюючи кістку і нерви. Також може нашкодити занадто інтенсивна чистка зубів після операції, тому не забудьте запитати лікаря про те, як скоро ви зможете повернутися до звичайної гігієни порожнини рота в залежності від вашої конкретної ситуації.

Читайте також:  Як наші нирки сигналять про необхідність відвідати лікаря

Якщо у вас розвивається суха лунка, стоматолог покладе медичну пасту на місце зуба, яка буде сприяти загоєнню ранки. Суха лунка є найбільш поширеним ускладненням після видалення зуба, тому дуже важливо, щоб ви дотримувалися всіх інструкцій після операції.

Як підготуватися до видалення зуба мудрості?

стоматолог

Видалення зуба мудрості – не найстрашніша подія, але є кілька речей, які ви можете зробити, щоб полегшити процедуру і загоєння.

По-перше, звертайтеся до професіонала. Якщо ваш стоматолог виконує цю процедуру не більше 3-5 разів на місяць, рекомендуємо вам звернутися до хірурга.

Не відтягуйте процедуру. З часом коріння зубів закріплюються сильніше, тому видалення може стати більш травмуючим. Також погіршується і робота судин щелепи, тому загоєння, як правило, займає трохи більше часу, та й шансів для розвитку кіст та абсцесів з’являється більше.

Джерело: Likar.info