Дослідники з’ясували, що деякі небезпечні віруси призводять до того, що у людини розвивається діабет 1 і 2 типів.

 
Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Гарвардського університету. Він з’ясували, що діабет утворюється через білки, які імітують інсулін. Як правило, люди, які страждають цими формами діабету, відчувають дефіцит інсуліну, але в основному причини розвитку хвороби невідомі.

Виявилося, що чотири види вірусів виробляють білки, які імітують інсулін. Це, як передбачається, може спровокувати розвиток діабету у пацієнтів, які піддавалися впливу мікроорганізмів. Експерти не знають поки, чи можуть люди заражатися вірусами безпосередньо, але точно ясно одне: вони і правда призводять до діабету й інших серйозних захворювань.

Читайте також:  Денний сон знижує ризик серцевого нападу та інсульту на 48%

Ці віруси відносяться до сімейства ірідовіруси, які вражають в основному рибу, в тому числі вони містяться в тих видах, які споживає людина. Дані віруси здатні взаємодіяти з організмом самими різними методами, що призводить до виробництва гормоноподібних молекул, інсуліноподібних. Вони провокують розвиток діабету, інших змін і мутацій, які призводять до розвитку недуги. За словами експертів, імунна система знаходить молекули і атакує їх. Однак іноді може плутатися і помилково атакувати власний інсулін і пошкодити клітини.

Джерело: 7mednews