В Україні наближається сезон збору ягід. Експерти в області здорового харчування назвали 8 найздоровіших різновидів цих фруктів.

1. Чорниця. Чорниця дуже корисна для здоров’я, оскільки є потужним джерелом вітаміну К. В склянці з 150 г чорниці 84 калорії, 3,6 м волокон, 24% необхідної добової дози вітаміну C, 36% дози вітаміну К, 25% дози магнію. Чорниця також містить поліфеноли під назвою антоцианіни, які знижують окислювальний стрес. Ягоди скорочують ризик діабету, а також уповільнюють вікові процеси в мозку.

2. Малина. Одна з найбільш популярних і улюблених ягід в Україні. У склянці з 120 г малини 64 калорії, 8 м волокон, 54% необхідної добової дози вітаміну C, 12% дози вітаміну К, 41% магнію. Поліфеноли в малині зменшують окислювальний стрес, збільшуючи рівень лептину, який дарує нам відчуття ситості. Малина корисна для серця, вона зменшує запалення і розмір поліпів у кишечнику.

3. Ягоди годжі. Це ягоди, які ростуть у Китаї і давно використовуються в традиційній медицині. У 28 г сухих ягід годжі 23 калорії, 2,2 кг волокон, 9% добової доза вітаміну C, 50% добової доза вітаміну А, і 28% дози міді. Годжі містять високу кількість зеаксантину, який важливий для здоров’я очей. Також в них є поліфеноли, а сік з ягід годжі протягом двох тижнів прискорює метаболізм і зменшує обсяг талії.

4. Полуниця. В 150 г полуниці 49 калорій, 3 г волокон, 150% (!) добової доза вітаміну C, 29% дози магнію. Полуниця корисна для серця, зменшує рівень запалення в крові, допомагає тримати цукор під контролем, знижуючи ризик діабету другого типу, а також знижує окислювальний стрес і навіть захищає від раку стравоходу.

5. Брусниця. Схожі на ягоди чорниці, а тому їх часто плутають. У 100 г брусниці 42 калорії, 4,9 м волокон і 24% добової доза вітаміну C. Ефективно знижує рівень запалень, сік з брусниці зменшує ймовірність хвороб серця і метаболічного синдрому, брусниця скорочує об’єм талії і рівень цукру в крові.

6. Ягоди асаї. Ростуть на пальмових деревах у районі бразильські Амазонки. Стали популярним засобом для зміцнення здоров’я через високий рівень антиоксидантів. У 100 г асаї 70 калорій, 2 г харчових волокон, 15% добової дози вітаміну А. Але в заморожених або сушених поживна цінність знижується. Один з кращих джерел поліфенолів, ягоди збільшують рівень антиоксидантів в крові і борються з окислювальним стресом. Асаї активно вживають спортсмени, вони зменшують показники холестерину, знижують біль після тренувань. Допомагають жертвам остеоартриту.

7. Журавлина. Неймовірно корисна для здоров’я ягода. Через гострий смак її практично не вживають в сирому вигляді, вважаючи за краще підсолоджений сік. У 110 г журавлини 51 калорія, 5,1 м волокон, 24% дози вітаміну C, 20% дози магнію. Кращим напрямком в медицині для використання журавлини вважають лікування інфекцій сечостатевої системи.

8. Виноград. У чашці винограду вагою 151 г всього 104 калорії, 1,4 м волокон, 27% добової доза вітаміну C, 28% добової дози вітаміну К. Шкірка і насіння винограду – відмінне джерело поліфенолів. Екстракти з поліфенолів зменшують артеріальний тиск і рівень серцебиття. Також виноград на 12% знижує ризик розвитку діабету другого типу.