В Україні наближається сезон збору ягід. Експерти в області здорового харчування назвали 8 найздоровіших різновидів цих фруктів.

1. Чорниця. Чорниця дуже корисна для здоров’я, оскільки є потужним джерелом вітаміну К. В склянці з 150 г чорниці 84 калорії, 3,6 м волокон, 24% необхідної добової дози вітаміну C, 36% дози вітаміну К, 25% дози магнію. Чорниця також містить поліфеноли під назвою антоцианіни, які знижують окислювальний стрес. Ягоди скорочують ризик діабету, а також уповільнюють вікові процеси в мозку.

2. Малина. Одна з найбільш популярних і улюблених ягід в Україні. У склянці з 120 г малини 64 калорії, 8 м волокон, 54% необхідної добової дози вітаміну C, 12% дози вітаміну К, 41% магнію. Поліфеноли в малині зменшують окислювальний стрес, збільшуючи рівень лептину, який дарує нам відчуття ситості. Малина корисна для серця, вона зменшує запалення і розмір поліпів у кишечнику.

Читайте також:  Чи корисний кефір для здоров'я?

3. Ягоди годжі. Це ягоди, які ростуть у Китаї і давно використовуються в традиційній медицині. У 28 г сухих ягід годжі 23 калорії, 2,2 кг волокон, 9% добової доза вітаміну C, 50% добової доза вітаміну А, і 28% дози міді. Годжі містять високу кількість зеаксантину, який важливий для здоров’я очей. Також в них є поліфеноли, а сік з ягід годжі протягом двох тижнів прискорює метаболізм і зменшує обсяг талії.

4. Полуниця. В 150 г полуниці 49 калорій, 3 г волокон, 150% (!) добової доза вітаміну C, 29% дози магнію. Полуниця корисна для серця, зменшує рівень запалення в крові, допомагає тримати цукор під контролем, знижуючи ризик діабету другого типу, а також знижує окислювальний стрес і навіть захищає від раку стравоходу.

Читайте також:  Дієтолог розповіла про особливості інтервального голодування: кому підходить цей спосіб харчування?

5. Брусниця. Схожі на ягоди чорниці, а тому їх часто плутають. У 100 г брусниці 42 калорії, 4,9 м волокон і 24% добової доза вітаміну C. Ефективно знижує рівень запалень, сік з брусниці зменшує ймовірність хвороб серця і метаболічного синдрому, брусниця скорочує об’єм талії і рівень цукру в крові.

6. Ягоди асаї. Ростуть на пальмових деревах у районі бразильські Амазонки. Стали популярним засобом для зміцнення здоров’я через високий рівень антиоксидантів. У 100 г асаї 70 калорій, 2 г харчових волокон, 15% добової дози вітаміну А. Але в заморожених або сушених поживна цінність знижується. Один з кращих джерел поліфенолів, ягоди збільшують рівень антиоксидантів в крові і борються з окислювальним стресом. Асаї активно вживають спортсмени, вони зменшують показники холестерину, знижують біль після тренувань. Допомагають жертвам остеоартриту.

Читайте також:  Біль у спині виникає як симптом у разі трьох видів раку

7. Журавлина. Неймовірно корисна для здоров’я ягода. Через гострий смак її практично не вживають в сирому вигляді, вважаючи за краще підсолоджений сік. У 110 г журавлини 51 калорія, 5,1 м волокон, 24% дози вітаміну C, 20% дози магнію. Кращим напрямком в медицині для використання журавлини вважають лікування інфекцій сечостатевої системи.

8. Виноград. У чашці винограду вагою 151 г всього 104 калорії, 1,4 м волокон, 27% добової доза вітаміну C, 28% добової дози вітаміну К. Шкірка і насіння винограду – відмінне джерело поліфенолів. Екстракти з поліфенолів зменшують артеріальний тиск і рівень серцебиття. Також виноград на 12% знижує ризик розвитку діабету другого типу.