Виявляється, люди, які бояться протягів, роблять це зовсім не даремно. Захворіти на протязі реально, більше того, в організмі при цьому може виникати вкрай несприятливий для людини запальний процес.

Протяг може спровокувати серйозні ускладнення зі здоров’ям, про це в інтерв’ю «Лайфом» розповіла терапевт клініки «Медицина» Олеся Савельєва. Переохолодження, за словами лікаря, насправді здатне сильно послабити людський організм, і якщо людина спочатку має не надто міцне здоров’я, її проблеми можуть виявитися дуже серйозними.

До запального процесу при слабкому імунітеті може приєднатися інфекція, зазначила Савельєва.

«При охолодженні верхньої половини тіла розвиваються ускладнення у вигляді бактеріологічних інфекцій. Протяг може викликати герпетичні загострення, риніти, бронхіти, пневмонію», – заявила медпрацівник.

Читайте також:  Названо головні складності схуднення після 30 років

Лікар пояснила: запалення та інші порушення в організмі, викликані перебуванням на протязі, обумовлені порушеннями теплообміну, що виникають в таких обставинах. Під час переохолодження в жарку погоду підшкірні м’язи скорочуються, що зумовлює перешкоди для віддачі тепла організмом.

Запалення, спровоковане протягом, може сприяти небезпечним нездужанням, пов’язаних з нервовою системою – наприклад, таким, як запалення трійчастого нерва, мієліт, пієлонефрит, параліч лицьового нерва. Настільки багатий букет порушень зі здоров’ям, на думку лікаря, обумовлений тим, що в організмі через збої в теплообміні не активізується імунний захист.