Дослідники з США з’ясували після проведених експериментів, що почуття запаморочення може бути симптомом небезпечного процесу руйнування психіки. Медики вважають, що хронічні запаморочення у людини можуть говорити про її психічний розлад.

Результат робіт фахівців, які зв’язали повторювані епізоди запаморочення з психічними розладами, опубліковано в наукових журналах. Під час дослідів у 15 добровольців з подібним порушенням дослідниками були помічені симптоми розладів психічного характеру.

«При запамороченнях психічні розлади фіксуються у 15 % пацієнтів. Їх досить складно діагностувати, оскільки зв’язок між хронічними запамороченнями і психічними порушеннями багатогранний і динамічний», – висловилися автори роботи з даного приводу.

Читайте також:  Що врятує вашу шкіру від зморшок

Про наявність хронічних запаморочень лікарі говорять, якщо протягом кількох місяців проявляються такі ознаки, як свідомість і відчуття втрати стійкості, почуття падіння. Наукові фахівці з’ясували, що частина людей, які страждають від запаморочення, мала проблеми з нормальною координацією рухів. У третини пацієнтів з такими проблемами спостерігалася підвищена тривожність (зокрема, її симптоматика загострювалася при необхідності відвідувати громадські місця).

В цілому на думку представників науки хронічні запаморочення можуть бути пов’язані з фізичними розладами, а також із захворюваннями вестибулярної і серцево-судинної систем організму. Люди, які скаржаться на запаморочення, можуть страждати від серцевої недостатності.

Але також причиною запаморочення можуть бути стреси, на тлі яких може різко підвищуватися викид адреналіну, низький тиск, ураження внутрішнього вуха, захворювання головного мозку. Тривалий прийом деяких ліків (антибіотики, що знижують тиск, засоби, антидепресанти, сечогінні) теж здатні провокувати подібні стани, припускають фахівці.

Читайте також:  Названо способи повноцінно відпочити у відпустці

Джерело: МедікФорум