Тим, хто не любить пити «порожній» чай, потрібно насторожитися. Багато з тих продуктів, які часто вживаються разом з чаєм, сприяють розвитку небезпечних порушень в організмі аж до онкології, заявили дослідники.

Виявляється, традиційні добавки до чаю, – такі як лимон, молоко і цукор, – можуть посилювати проблеми зі здоров’ям, про це повідомили «Актуальні новини», посилаючись на дані канадських і британських дієтологів. Вчені розповіли про те, що звичка пити чай незмінно в комплекті з яким-небудь продуктом для поліпшення смаку може призводити навіть до розвитку онкології.

Зокрема, на їхню думку, чай не потрібно пити разом з цукром, оскільки рідина особливо сприяє швидкому засвоєнню організмом глюкози і різкого зростання її рівня в крові. Постійна звичка пити чай з цукром веде до розвитку резистентності до інсуліну і, як наслідок цього несприятливого процесу, до появи різного роду небезпечних порушень у роботі внутрішніх органів і систем.

Якщо говорити про лимон, то експерти радять додавати його тільки в остиглий напій.

«Вважається, що лимон робить чай більш корисним, і в цьому є певна частка істини, – але тільки якщо ви додаєте лимон в холодний чай. Кидаючи часточку лимона в гарячий напій, ви руйнуєте ті корисні речовини, які містяться в лимоні. Зокрема, вітамін С», – розповіли фахівці.

Додавання молока в чай, як відзначають вчені, знижує число містяться в ньому природних антиоксидантів, таких, наприклад, як катехіни, які відомі науці своєю здатністю протидіяти процесам раку та діабету в організмі людини.

Коментуючи чай з медом, дослідники відзначили: такий напій буде корисний строго за умови, що його температура не перевищує 40 градусів. У гарячому напої 60 градусів мед легко може перетворюватися в канцероген через надмірний тепловий вплив, констатували наукові експерти.

Джерело: МедікФорум