Неможливо знайти людину , у якої слова «зубний наліт » не викликали б неприємних асоціацій. Позбавляє зуби білизни і підсилює неприємний запах з рота наліт сприймається як одне з найбільш неестетичних і неприємних проявів людського організму. Але як з’ясовується , навіть зубний наліт може бути корисний.
 
Досі про зубний наліт медики говорили без особливого оптимізму. Деякі фахівці , наприклад , стверджують , що наліт на зубах може бути непрямою причиною розвитку діабету і серцево – судинних захворювань.
 
Однак дослідження властивостей зубного нальоту , що проводилося у Великобританії , несподівано навіть для самих дослідників виявило в ньому принаймні одну перевагу . Вчені з’ясували , що в зубному нальоті присутня речовина, яка допомагає уникнути негативних наслідків споживання солі.
 
Не секрет , що пристрасть до солоної їжі сильно б’є по здоров’ю : зловживання сіллю лікарі розглядають як серйозний фактор ризику гіпертонії. Однак , навіть знаючи , що сіль у великих кількостях шкідлива для здоров’я , багато хто просто не в силах відмовитися від неї. Британці запевняють , що речовина , яку вони виявили в зубному нальоті , може допомогти впоратися з проблемою.
 
Виявляється , цей компонент зубного нальоту здатний впливати на мозок , змушуючи його сприймати їжу більш солоною на смак , ніж вона є насправді . Тобто людина може їсти мало солону їжу , але вона буде здаватися йому цілком достатньо посоленою .
 
Дослідники запевняють , що речовину із зубного нальоту (їй поки що немає назви ) можна і потрібно використовувати при виробництві готової їжі для зниження кількості солі. Стандарти виробництва нічого не втратять , та й смакові якості готової їжі теж , так як зменшення солі просто не буде відчуватися . Цей прийом заспокоїть не тільки медиків , стурбованих зростанням серцево – судинних хвороб через зловживання солі , але і виробників продуктів , адже менш солоні продукти споживач розкуповує вкрай неохоче.