Медицина постійно розвивається, тож зрозуміло, що лікарям необхідно поза досвідом, який надає їхня індивідуальна практика, мати змогу також ділитися важливими відомостями, дізнаватися про сучасні тенденції та новинки. Завдяки низці якісних інтернет-ресурсів медичні працівники з усього світу мають змогу дізнаватися про новітні дослідження та спілкуватися, ділячись досвідом. Єдине питання – як знайти надійні медичні портали.

Різновиди медичних порталів

Формат подачі тематичної інформації про медицину може істотно відрізнятися. Наразі можна виділити три великі групи інтернет-ресурсів, де можна знайти актуальну інформацію про новітні розробки, методи лікування, дослідження та ліки, які нещодавно з’явилися на ринку, але пройшли всі етапи випробувань. Слід відмітити новий портал для лікарів та фахівців з медицини Medznat, детально можна ознайомитися за посиланням: www.medznat.com.ua.

Отже, до таких груп ресурсів належать:

  • Медичні журнали. Ті з них, що мають міжнародну репутацію та авторитет надійних джерел інформації, публікуються англійською, котра давно стала мовою міжнародного спілкування у лікарській царині. Журнал у електронному вигляді залишається журналом, тобто це видання, яке позиціонується саме як джерело інформації. В залежності від конкретного випадку журнал може орієнтуватися на новинний формат, містити у собі критичні статті або пропонувати огляд тих чи інших розробок.
  • Профільна соціальна мережа. Для деяких лікарів буде новиною, але існують ресурси, які початково направлені саме на особисте спілкування між фахівцями у медицини з різних куточків світу. Авторитетність інформації, яка подається там, не оцінюється апріорі, оскільки обмін інформацією проходить суто на особистому рівні.
  • Пошукові бази та довідкові ресурси. Є базою даних, присвяченою медичній тематиці. Інформація там подається у певному форматі, який характеризується стислістю, сухістю, але водночас і повнотою. Крім того, у медичній базі можна знайти як новинки, так і вже відомості про давно відомі методи лікування тощо.

Щодо якості подання інформації, то дійсно хороший медичний ресурс буде відрізнятися масовістю користувачів, репутацією та посиланням на джерела.

Приклади якісних медичних порталів, де можна знайти огляд новітніх досліджень

Є кілька прикладів дійсно успішних ресурсів, де лікар може знайти огляд новітніх досліджень або поділитися власним досвідом. Якщо йдеться про соціальні профільні мережі, то найбільш успішною є Sermo. Вона водночас об’єднує лікарів для кращого обміну досвідом, і разом з тим надає їм змогу цікавого спілкування та відпочинку у колі однодумців.

Ресурс UpToDate вирізняється тим, що надає інформацію про останній дослідження та новинки у області медицини у досить доступній формі. Видання NEJM з іншого боку є найбільш авторитетним медичним журналом, яким користуються тисячі і десятки тисяч лікарів. Відповідно, новини, розміщені там, а також оглядові статті, користуються популярністю і довірою.

*На правах реклами