За словами дієтолога Людмили Денисенко, гарбуз, гриби та хурма допомагають зміцнити здоров’я у сезон холодів.

Лікар-дієтолог Людмила Денисенко розповіла, які сезонні продукти є ефективними для підтримки імунітету в холоди.

За словами фахівця, в осінньо-зимовий період корисно їсти гарбуз. Помаранчевий колір цього овочів говорить про велику кількість бета-каротину, що перетворюється на вітамін А, що забезпечує хороший стан слизових тканин, що виконують у тому числі функцію місцевого імунітету, що служать бар’єром для вірусів.

Ще один корисний сезонний продукт, що допомагає не хворіти на холод, – це хурма, яка також насичена бета-каротином. Крім того, в хурмі багато вітаміну С, що має дуже велике значення для імунної системи: його отримання важливе для вироблення імунних клітин, що борються з патогенами.

Також в осінньо-зимовий сезон Денисенко порадила їсти яблука – їхнє вживання зміцнює здоров’я легень, покращує захист організму від респіраторних захворювань.

Допоможуть підтримати імунітет та гриби. Цей продукт є джерелом вітаміну D. Головне, вживати в їжу перевірені гриби, оскільки зібрані в невідповідному місці, вони можуть містити в собі токсичні речовини, ввібрані з ґрунту.

Денисенко звернула увагу на сезонні ягоди, такі як журавлина, горобина, шипшина, брусниця, глід. Включивши їх у свій раціон харчування, можна забезпечити організм вітамінами, антиоксидантами та мінералами, які допоможуть йому стати стійкішими до дії мігруючих інфекцій.