Дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова розповіла, яких звичок потрібно дотримуватись людям, які хочуть зберегти стрункість та здорову вагу.

В даному випадку не піде про дієти. Дієти, навіть найсуворіші, малоефективні, якщо їх дотримуватися разово, потім повертаючись до звичного харчування.

Здорові звички повинні стати вашим способом життя, супроводжувати вас щодня, і тоді результат не забариться.

«Найголовніша звичка – їжте те, що смачно і що вам хочеться. Справа не в тому, щоби є одні тортики. Але я неодноразово бачу, як дівчата сидять за написаним кимось меню і їдять те, що потрібно, а не хочеться», — зазначає фахівець.

Багато хто вибирає умовно-корисний смузі, який тягне на 500 ккал, у той час, коли хочеться з’їсти звичайний поживний бутерброд із удвічі меншою калорійністю.

Не варто демонізувати і геть-чисто відмовлятися від певних продуктів. Найчастіше під заборону потрапляють цукор, солодощі. Можна все, але в обмежених кількостях.

Звичка здорових і струнких людей є фрукти. Вони присутні в їхньому раціоні щодня. До речі, фруктами можна чудово замінити солодощі.

Активний спосіб життя і максимум руху — ще одна пристрасть струнких та гарних. Якнайбільше ходите пішки, відмовтеся від ліфта. Бігайте вранці, їздіть велосипедом – все, що вашій душі завгодно, тільки рухайтеся!

Важливе правило – їжте тільки тоді, коли вам дійсно хочеться, а не тому, що треба, настав час або з кимось за компанію.

Не рахуйте постійно калорії, якщо ви не займаєтеся професійним спортом. Натомість постарайтеся зробити своє меню максимально різноманітним та збалансованим. Щоб не переїдати, скористайтеся популярним методом тарілки.