Перегрів тіла в спеку може вкрай несприятливо позначитися на стані головного мозку, про що докладніше проінформував лікар Артур Буюклянов.

Санітарний лікар повідомив, що серед ударів, які отримують люди в спеку, розрізняють сонячний і тепловий, з кожним з яких пов’язаний певний ризик для організму. Але тепловий удар підступний і небезпечний саме тим, що через його вплив ризикує постраждати ЦНС, причому дуже серйозно.

«Відмінною рисою теплового удару є порушення функцій центральної нервової системи, що може призвести до тяжких ускладнень аж до смерті», – сказав Буюклянов.

Медик уточнив, що небезпечні наслідки перегріву можливі, якщо тіло зазнає впливу високих температур два або три дні. Він додав, що постраждати через перегрівання можливо не лише на вулиці, це може статися фактично у будь-якому задушливому та перегрітому місці. Його першими сигналами стають запаморочення, біль голови, почуття нудоти, сонливості, млявості.

«Відмінна риса теплового удару – порушення функцій центральної нервової системи: від сплутаності свідомості, запаморочення до марення, судом та коми. Часто виникають тахікардія та прискорене поверхневе дихання», – застеріг фахівець.

Буюклянов додав, що приблизно у кожному п’ятому випадку негативний вплив теплового удару на мозок має тривалий характер – це випадки, коли лікарі говорять про «залишкову поразку головного мозку». Якщо ж перегрів виявився дуже сильним, для людини підвищується ризик смерті.

Експерт наголосив, що і сонячний, і тепловий удар – це стани, за яких постраждалим необхідна медична допомога. Він підказав, як допомогти такій людині до приїзду лікарів.

  • Укласти на спину в тінь чи прохолодне місце.
  • Підняти голову та ноги, розстебнути комір та ремінь. При блюванні необхідно повернути людину набік.
  • Дати потерпілому води (не надто холодну).
  • Обличчя оббризкати холодною водою, також можна накрити його вологою серветкою або хусткою.