Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі. Нутриціолог Катерина Чорна назвала 5 найшкідливіших сніданків із звареної крупи.

За словами експерта, багато людей вважають за краще готувати вранці не звичайні каші, а їжу швидкого приготування у вигляді пластівців та солодких гранол, помилково вважаючи, що такі страви корисні. Насправді ці пластівці виготовлені зі звичайної муки з великим додаванням цукру. Іншими словами, це швидкі вуглеводи, енергії від яких вистачить менше ніж на годину, і людина знову захоче їсти. При цьому слід очікувати стрибка показника інсуліну та посиленого почуття голоду, що може спровокувати набір зайвої маси тіла та навіть висипання на шкірних покривах. Нерідко такі сніданки заливають коров’ячим пастеризованим молоком, у якому немає нічого корисного.

Крім цього фахівець назвала шкідливою манку. Ця каша виготовляється з пшениці та містить клейковину з глютеном. Через 30 хвилин цей швидкий вуглевод розпадеться в організмі на глюкозу. Манка не є окремим видом крупи. Фактично це перетерте в дрібну крихту борошно. Якщо таку кашу давати дітям, у дорослому віці у них можуть виникнути проблеми із роботою ШКТ. Також шкідливою виявилася рисова каша, яку готують із пропареної білої крупи. Почуття голоду після вживання такого сніданку не забариться. До того ж, у ньому немає корисних речовин.

На четвертому місці в антирейтингу за версією Катерини Чорної опинилися каші-п’ятихвилинки з різних злаків. Цінних речовин у такій їжі немає, оскільки вони знищуються у процесі термічної обробки. Найкраще вибирати злаки, які потрібно готувати 20-25 хвилин. Замикає список кукурудзяна каша. Вона теж відноситься до швидких вуглеводів, якщо йдеться про пропарений злак. Користі у такій їжі немає.

При цьому експерт рекомендувала звернути увагу на кашу із зеленої гречки, горошниці та лляного насіння. Вони чудово наситить організм і почуття голоду настане не скоро.