У позбавлення від зайвих кілограмів, є маса плюсів. Ви станете енергійнішим. Ви будете краще виглядати і відчувати себе в одязі. Ви обрушите ризики розвитку діабету, депресії, апное уві сні, болю в спині, серцево-судинних захворювань і деяких видів раку.

Але дуже часто стрімке схуднення супроводжується несподіваними побічними ефектами. Хоча позитивні результати схуднення переважують негативні, наступні 4 наслідки можуть сповільнити ваш прогрес або — що гірше — змусити відмовитися від виконання програми максимум. Що ж може стати на вашому шляху, і як уникнути цих побічних ефектів схуднення?

Обвисла шкіра

На жаль, різке схуднення зовсім не означає, що ви зможете відразу почати хизуватися пружним підтягнутим животом. При стрімкій втраті ваги на місці колишніх відкладень жиру залишаться обвислі складки розтягнутої шкіри. «З плином часу шкіра розтягується, щоб відповідати зростаючому обсягу тіла», — пояснює директор Інституту омолодження в Майамі Адоніс Маїкез.

Коли жир йде, у шкіри не вистачає еластичності, щоб підлаштуватися під нову фігуру, додає Маїкез. Кількість обвислої шкіри залежить від вашого віку, швидкості схуднення і того, чи стикалися ви з різкими перепадами ваги раніше.

Що робити: У випадках різкого схуднення усунути ефект обвислої шкіри може лише пластична хірургія, вважає Холлі Вайат, професор медицини при Університеті Колорадо. Якщо ж шкіра провисла трохи, постарайтеся наростити м’язи в цій області, щоб надати шкірі більш підтягнутий вигляд.

Меланхолія

Ви повинні відчувати гордість за кожен скинутий кілограм, але настрій чомусь прагне вниз? Різка втрата ваги може, на диво, збільшити ризик депресії, йдеться в результатах дослідження Університетського коледжу Лондона. Вчені спостерігали за 2000 учасників з надмірною вагою протягом 4 років. Люди, які скинули мінімум 5% своєї ваги, на 78% частіше спостерігали у себе депресію, ніж ті, чия стрілка ваг не хилилася вліво.

«Найчастіше ми покладаємо великі надії на схуднення, — каже Алексіс Конасон, професор психіатрії з Нью-Йорка. — Але навіть коли ми втрачаємо вагу, то виявляємо, що проблеми нікуди не йдуть. І це може підштовхнути до почуття досади і навіть депресії».

Що робити: Конасон рекомендує попереджати появу депресії достатнім сном і здоровим харчуванням при появі почуття голоду. Відпочинок і достатнє харчування допомагають долати психологічні проблеми. Якщо схуднення займає ваші думки до такої міри, що ви промінюєте спілкування з друзями на походи в спортзал або з одержимістю рахуєте кожну з’їдену калорію — шукайте допомоги у фахівця. Те ж стосується і появи ознак депресії: постійного почуття туги, самоізоляції і втрати інтересу до речей, які приносили вам задоволення.

Погіршення відносин

Працювати над зайвою вагою разом зі своєю кращою половиною — прекрасна мотивація, прискорює успіх. Але якщо ваш партнер не поділяє ваших прагнень, відносини можуть постраждати, говориться в недавньому дослідженні Державного університету Північної Кароліни. Дослідники спостерігали за парами, в яких один з партнерів втрачав вагу. Зміна способу життя в одного з них призводила до появи розбіжностей і нерозуміння. Не випускайте з уваги той факт, що ваш чоловік може відчути себе покинутим, винуватим або заздрісним, поки ви присвячуєте себе боротьбі із зайвою вагою.

Що робити: Поясніть, чому ви хочете схуднути. Якщо ваш партнер зрозуміє ваші мотиви, то швидше підтримає вас. Але не змушуйте його дотримуватися свого розпорядку або дієти. Нав’язування свого способу життя може викликати роздратування.

Болі в животі

У деяких людей, які худнуть швидше утворюються жовчні камені — тверді утворення всередині жовчного міхура. Через скорочення частки жирів у раціоні жовчний міхур починає скорочуватися рідше, що призводить до накопичення і концентрації жовчі всередині. З часом це скупчення твердне і перетворюється в жовчні камені.

Що робити: Включайте жири в свою дієту, щоб підтримувати нормальну функцію жовчного міхура. Жир часто демонізується тими, що худнуть, але вчені стверджують, що він один не призводить до набору ваги — це роблять надлишкові калорії. До того ж, жир робить їжу більш смачною, і ви можете собі це дозволити, якщо будете дотримуватися розумних порцій. Звертайтеся до лікаря, якщо ви помітили ознаки жовчних каменів, такі як біль в області живота, нудота і жар.