Популярне знеболююче ібупрофен може збільшити тривалість життя людини на 12 років. До такого приємного висновку прийшли американські вчені з Buck Institute for Age Research в Каліфорнії.

Для людей, які страждають від головних болів, ібупрофен вже давно став чудовим помічником. Але виявилося, що ці ліки також є ключем до довгого і здорового життя. У серії експериментів, проведених американськими вченими, популярне знеболююче змогло продовжити життя дріжджів, черв’якам і мухам дрозофілам приблизно на 15%.

Найприємніше полягає в тому, що цей додатковий час життя всі учасники експерименту провели в здоровому стані. У людському численні даний відрізок становить еквівалент 12 років хорошого, якісного життя. Іншими словами, люди могли б значно збільшити період, коли вони перебувають у прекрасній формі і не страждають від старечої немочі.

“Нам є від чого прийти в приємне хвилювання, – кажуть американські дослідники. – Ібупрофен – це відносно безпечний лікарський препарат, який міститься в багатьох домашніх аптечках і в кабінетах лікарів. З його допомогою ми збільшили тривалість життя черв’яків, і з віком вони заковтували їжу значно швидше, ніж цього очікували. Наші попередні висновки свідчать, що препарат здатний збільшити тривалість життя “.

 
Не зовсім зрозуміло, яким чином ліки, уповільнюють старіння. Але, судячи з усього, вони якимось чином заважають клітинам поглинати триптофан – амінокислоту, яка знаходиться в яйцях, шоколаді та індичці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІБУПРОФЕН НЕ МОЖНА ЗАСТОСОВУВАТИ ДЛЯ ПОЛЕГШЕННЯ БОЛЮ В ГОРЛІ

ЗНАЙДЕНО ЛІКИ ВІД ПЕРЕДЧАСНОГО СТАРІННЯ

ОПУБЛІКОВАНІ 11 ГОЛОВНИХ ПРАВИЛ ДОВГОЛІТТЯ