Медики назвали 6 найкращих фруктів, які допоможуть контролювати рівень цукру в крові. За словами фахівців, вважається, що в багатьох плодах є глюкоза, проте вони в будь-якому випадку корисніші, ніж солодощі.

Медики не рекомендують діабетикам їсти багато фруктів. Їх потрібно подавати або як основну страву, або закуски. Якщо з’їсти цілу миску плодів, очікується стрибка рівня глюкози у крові. Тому порція не повинна бути більше одного середнього яблука, груші або банана. Що стосується дрібніших фруктів, то для діабетиків оптимальною кількістю є половина чашки. Сушених плодів має бути не більше 1/4 чашки. При цьому деякі фрукти особливо корисні для підтримки рівня цукру в крові.

На першому місці рейтингу опинився авокадо. У цих шалено смачних вершкових плодах міститься багато клітковини та корисних жирів. При цьому важливо пам’ятати, що авокадо є досить калорійним продуктом. В ідеалі в один прийом можна з’їсти третину середнього плоду. Далі йде кокос. Медики вважають його чудовим додаванням до багатьох різних страв. До того ж, він допомагає контролювати рівень цукру в крові. При цьому важливо уникати вживання підсолодженої кокосової стружки.

Далі йде помідор. Багато хто вважає його овочом, оскільки він виростає з квітки, проте оскільки в плодах присутні насіння, технічно його можна віднести до фруктів. У томатах дуже мало цукру, до того ж у них міститься лікопін, який сприяє зниженню рівня глюкози. На четвертому місці опинилася чорниця. Користу цю ягоду для здоров’я діабетиків фахівці довели науковим шляхом. У чоловіків, які їли по чашці чорниці на день, помітно покращувалися показники, у тому числі рівень глюкози та інсуліну.

Далі йде груша. Причому її потрібно їсти обов’язково зі шкіркою. Замикає список яблуко. У ньому містяться кверцетин та хлорогенова кислота, які допомагають знижувати рівень цукру в крові. Жінкам цей фрукт рекомендується вживати перед вуглеводною їжею.