Про користь водних процедур для здоров’я людини вже давно ніхто не сперечається, але під питанням залишається тема про те, яка вода більш комфортна для тіла людини. Медики назвали 6 незаперечних переваг холодного душу перед гарячим.

Фахівці визнали, що стояти під струменями теплої води набагато комфортніше, проте для здоров’я вона не так корисна, як прохолодна. Є як мінімум 6 причин, через які краще приймати холодний душ. Як стверджують медики, він допомагає організму справлятися зі стресом. Справа в тому, що така процедура є для організму шоком, завдяки чому він починає виділяти адреналін. Одночасно з цим відбувається вироблення так званих «гормонів радості» – ендорфінів, а вони допомагають боротися зі стресовими станами і поганим настроєм.

Читайте також:  Лікарі розповіли на що вказує рання сивина

Більш того, холодна вода сприяє схудненню. Виявляється, організм відразу починає реагувати на перепад температур і запускає процес спалювання зайвих жирів. Також холодна вода покращує кровообіг, що сприяє зміцненню імунітету. Якщо приймати прохолодний душ регулярно, можна стати більш стійким до простудних захворювань.

Крім цього холодна вода позбавляє від напруги в м’язах. З цієї причини дану процедуру для розслаблення після фізичних навантажень приймають спортсмени і люди важкої праці. Також холодний душ з ранку заряджає енергією, яка зберігається протягом дня. Любителі даної процедури стверджують, що вона бадьорить краще кави. Замикає список припущення про те, що холодний душ покращує стан шкіри і волосся.

Читайте також:  Дієтолог назвала небезпеку відмови від обіду та вечері

Даний факт так і не був доведений представниками наукової спільноти, проте звичайні люди стверджують, що це дійсно так. Вони кажуть, що гаряча вода занадто сушить шкіру і волосся, тому негативно впливає на їх стан. У свою чергу холодна вода залишає корисний жир, а також покращує кровотік, завдяки чому після душу людина завжди виглядає набагато свіжіше.

Джерело: actualnews