Медики розповіли про декілька звичок, дотримання яких допоможе підтримати здоров’я легенів, а також дихальних шляхів. Стан останніх залежить від ряду зовнішніх факторів, включаючи екологію.

Перш за все експерти рекомендують відмовитися від куріння, оскільки з цією звичкою пов’язано безліч негативних наслідків для організму. На тлі пристрасті до сигарет у людини підвищується ризик раку легенів, ХОЗЛ і т.д. у курців спостерігається звуження дихальних шляхів, на тлі чого на дихальні м’язи чиниться більший тиск і людині стає складніше дихати.

При цьому наголошується, що відмова від куріння є позитивним рішенням в будь-який час. Американська асоціація пульмонологів закликає дихати чистим повітрям. Потрібно не забруднювати його хоча б в приміщеннях. Небезпеку можуть представляти хімічні забруднювачі або звичка курити вдома. Бажано утримуватися від занять на свіжому повітрі, якщо останнє не може похвалитися чистотою.

Медики радять приділяти увагу профілактиці бактеріальних інфекцій. При ураженні останніми верхніх і нижніх дихальних шляхів можливі неприємні наслідки. В рамках профілактики респіраторних інфекцій слід регулярно мити руки з милом, роблячи це після вулиці, перед приготуванням їжі, при відвідуванні вбиральні або дотику до сміття.

Також краще не чіпати руками обличчя, особливо очі, ніс і рот. При кашлі та чханні потрібно прикривати рот, бажано використовувати для цього серветки. Магазини рекомендовано відвідувати, коли там малолюдно, а ще корисним стане дотримуватися соціальної дистанції.

Здоров’я легенів забезпечують і регулярні заняття спортом, що не залежить від віку людини. Під час фізнавантажень всі системи організму працюють більш інтенсивно, кров збагачується киснем і живить м’язи. Корисною виявиться помірна аеробне навантаження хоча б протягом 30 хвилин п’ять днів на тиждень.