Медики розповіли про декілька звичок, дотримання яких допоможе підтримати здоров’я легенів, а також дихальних шляхів. Стан останніх залежить від ряду зовнішніх факторів, включаючи екологію.

Перш за все експерти рекомендують відмовитися від куріння, оскільки з цією звичкою пов’язано безліч негативних наслідків для організму. На тлі пристрасті до сигарет у людини підвищується ризик раку легенів, ХОЗЛ і т.д. у курців спостерігається звуження дихальних шляхів, на тлі чого на дихальні м’язи чиниться більший тиск і людині стає складніше дихати.

При цьому наголошується, що відмова від куріння є позитивним рішенням в будь-який час. Американська асоціація пульмонологів закликає дихати чистим повітрям. Потрібно не забруднювати його хоча б в приміщеннях. Небезпеку можуть представляти хімічні забруднювачі або звичка курити вдома. Бажано утримуватися від занять на свіжому повітрі, якщо останнє не може похвалитися чистотою.

Читайте також:  Розкритий ефективний спосіб займатися спортом та худнути

Медики радять приділяти увагу профілактиці бактеріальних інфекцій. При ураженні останніми верхніх і нижніх дихальних шляхів можливі неприємні наслідки. В рамках профілактики респіраторних інфекцій слід регулярно мити руки з милом, роблячи це після вулиці, перед приготуванням їжі, при відвідуванні вбиральні або дотику до сміття.

Також краще не чіпати руками обличчя, особливо очі, ніс і рот. При кашлі та чханні потрібно прикривати рот, бажано використовувати для цього серветки. Магазини рекомендовано відвідувати, коли там малолюдно, а ще корисним стане дотримуватися соціальної дистанції.

Здоров’я легенів забезпечують і регулярні заняття спортом, що не залежить від віку людини. Під час фізнавантажень всі системи організму працюють більш інтенсивно, кров збагачується киснем і живить м’язи. Корисною виявиться помірна аеробне навантаження хоча б протягом 30 хвилин п’ять днів на тиждень.

Читайте також:  Що допоможе при артриті