В організмі людини вітамін С є учасником цілого ряду біохімічних процесів, наприклад, функціонування імунної системи та підтримки роботи нервової системи. Ще однією його важливою функцією є утворення колагену, тому дефіцит вітаміну С може стати причиною передчасного старіння та в’ялості шкіри.

Лікар із клініки Мейо Джеймс Іст уточнив, що колаген необхідний усім сполучним тканинам в організмі, він відповідає за роботу суглобів та зв’язок, а також кісток. Якість шкіри безпосередньо залежить від колагену, що виробляється організмом, проте з віком та при ряді інших факторів, у тому числі при дефіциті вітаміну С, цей процес пригнічується, пише The Daily Express.

Крім того, вітамін С є антиоксидантом, він допомагає захистити клітини від впливу вільних радикалів – часток-окислювачів, які з’являються в організмі в ході звичайної життєдіяльності, але особливо активно утворюються внаслідок дії тютюнового диму та радіації.

Організм людини не здатний самостійно виробляти вітамін С, тому його надходження з їжею є основним джерелом. Вітамін С міститься в багатьох продуктах: болгарському перці, ківі, цитрусових. Однак вітамін С є водорозчинним, тому легко руйнується під час термічної обробки або неправильного зберігання продуктів.

До дефіциту вітаміну С схильні не тільки ті, хто вживає мало овочів та фруктів, а й курці (у тому числі пасивні), люди з низкою шлунково-кишкових або онкологічних захворювань.