Впродовж тисячоліть розвитку цивілізації люди навчилися готувати багато різновидів тонізуючих напоїв. Але чай користується найвищим попитом. Про це свідчать чисельні опитування і маркетингові дослідження.

Справжні знавці якісного чаю мешкають, переважно, у країнах, що вирощують сировину для напою. Еталоном вважається Китай. Тут приготування та споживання напою мають усі ознаки урочистої церемонії. Якісний заварник для чаю, що максимально розкриває смакові властивості листя певного сорту, суворе дотримання температури води і часу приготування — важливі найдрібніші нюанси. Але є ще один секрет. Надзвичайно важливе значення має якість чайного листя. Саме цей критерії визначає смак і цілющі властивості напою.

Ознаки чаю низької якості

Не варто довіряти рекламі. Значна частина чаю на полицях супермаркетів не відповідає найвищим стандартам. Продукція масового виробництва має характерні недоліки:

  • під час вирощування кущів застосовують хімічні речовини;
  • листя збирається та обробляється з використанням машин;
  • швидка ферментація у великих обсягах;
  • додаються штучні ароматизатори.

Такі напої лише віддалено нагадують справжній чай. Тому дуже важливо ретельно перевіряти сертифікати продукції.

Характерні відмінності якісного чаю

Справжні знавці та поціновувачі радять шукати напої невідомих серед широкого загалу виробників. Вони постачають чай, вирощений фермерськими господарствами. Справжня якість та бездоганний смак досягаються завдяки дотриманню давніх традицій:

  • 100% ручної роботи;
  • невеликі об’єми виробництва;
  • ферментація кожної партії триває 2-4 тижні з використанням дров’яних печей;
  • в ароматизованих сортах використовуються сушені шматочки фруктів і пелюстки квітів, ефірні олії.

У сертифікатах такої продукції можна відслідкувати весь шлях чайних листочків до вашого столу, починаючи від етапу вирощування. Виробники, що дотримуються найвищих екологічних стандартів, працюють прозоро. Їх цільова аудиторія — справжні поціновувачі, що обирають натуральний смак.

Експерти радять купувати чай у спеціалізованих магазинах, які співпрацюють із постачальниками з Китаю. Ви відчуєте різницю з першого ковтка напою. Шукайте інформацію про властивості різних сортів. Куштуйте кожен, адже смак залежить від багатьох чинників. Шанс знайти бездоганний напій залежить лише від ваших ретельності, наполегливості та готовності до експериментів.

*На правах реклами