Ваша печінка є органом, який виконує багато важливих функцій. Тому має сенс зробити все можливе, щоб захистити його. Певні продукти продемонстрували благотворний вплив на печінку – зниження ризику захворювань, підвищення рівня антиоксидантів і захист від шкідливих токсинів.

Кава

Кава – це один з кращих напоїв, який ви можете пити для зміцнення здоров’я печінки. Вона підвищує рівень антиоксидантів, зменшуючи запалення. Кава також знижує ризик розвитку захворювань печінки і її ожиріння.

Чай

Чорний і зелений чай можуть поліпшити рівень ферментів в печінці. Тим не менш, будьте обережні, якщо ви приймаєте екстракт зеленого чаю, так як це може призвести до пошкодження печінки.

Читайте також:  Чому може сильно боліти спина?

Грейпфрут

Дослідження на тваринах показали, що антиоксиданти в грейпфруті захищають печінку, зменшуючи запалення і посилюючи його захисні механізми. Однак дослідження на людях поки відсутні.

Виноград

Дослідження на тваринах і деяких людях показують, що виноград і екстракт виноградних кісточок захищають печінку від пошкоджень, підвищують рівень антиоксидантів і борються із запаленням.

Буряковий сік

Буряковий сік захищає печінку від окисного пошкодження і запалення, одночасно збільшуючи його природні ферменти детоксикації.

Хрестоцвіті овочі

Овочі сімейства хрестоцвітих, такі як броколі і брюссельська капуста, можуть збільшити природні ферменти, допомогти захистити її від пошкоджень та підвищити рівень ферментів печінки в крові.

Читайте також:  Дев'ять корисних властивостей ананасового соку натщесерце

Горіхи

Споживання горіхів було пов’язано з поліпшенням рівня ферментів печінки у пацієнтів з НАЖХП (неалкогольна жирова хвороба печінки). І навпаки, низьке споживання горіхів було пов’язане з більш високим ризиком розвитку захворювання.

Джерело: Health Line