Вчені з Університетського коледжу Лондона (UCL) провели «перше у своєму роді» дослідження. У статті, опублікованій у журналі European Health Journal, описується, як когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) при лікуванні депресії може відіграти важливу роль у покращенні фізичного здоров’я.

Серцево-судинні захворювання, такі як інсульт та хвороби серця, є основною причиною смерті у всьому світі. Попередні дослідження показали, що у пацієнтів з депресією ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань приблизно на 72% вища порівняно зі здоровими людьми, пише Express.

Нове дослідження включало аналіз даних 637 тисяч осіб віком від 45 років. Усі учасники отримували доступ до лікування через Національну службу покращення доступу до психологічної терапії Англії (IAPT) у період з 2012 по 2020 рік.

IAPT – це безкоштовна служба британського МОЗ, яка пропонує когнітивно-поведінкову терапію, консультації індивідуально або в групах.

Депресивні симптоми вимірювалися за допомогою опитувальника здоров’я пацієнта (PHQ-9). Потім дослідницька група пов’язала результати IAPT із історіями хвороби пацієнтів, щоб виявити нові випадки серцево-судинних захворювань.

Вони виявили, що ті, у кого симптоми депресії зникли після психологічного лікування, були менш схильні до розвитку серцево-судинних захворювань у середньому протягом 3 років після лікування.

Поліпшення після лікування депресії були пов’язані з 12-відсотковим зниженням розвитку серцево-судинних захворювань у майбутньому.

Зв’язок між поліпшенням психічного здоров’я та зниженням ризику хвороб серця виявився сильнішим у людей віком до 60 років.

Це дослідження стало першим, у якому було встановлено зв’язок між результатами психологічної терапії та майбутнім ризиком розвитку серцево-судинних захворювань.

Результати важливі, оскільки вони припускають, що переваги психологічної терапії можуть поширюватися як на психічне, а й у фізичне здоров’я.

Проте проведена робота має обмеження, оскільки такі фактори, як фізичні вправи та куріння, не враховувалися. До того ж необхідні подальші дослідження в цій галузі, щоб встановити, чи є причинно-наслідковий зв’язок.

Серцево-судинні захворювання

Інсульт – небезпечне життя захворювання.

Щоб пам’ятати про симптоми цієї хвороби, слід вивчити абревіатуру ЛРРВ.

Обличчя може перекосити на один бік.

Руки – людина з підозрою на інсульт може бути не в змозі підняти обидві руки і утримувати їх у такому становищі через слабкість або оніміння.

Мова — мова може бути невиразною чи спотвореною, або людина взагалі не зможе говорити.

Час – потрібно негайно викликати лікаря, якщо ви помітили якісь із цих симптомів у себе чи близьких.