Медики назвали найбільш небезпечні захворювання, які здатні передаватися у спадок. Лікарям давно вдалося підтвердити, що отримуваний від батьків дітьми набір генів виступає їх особистою “медичною картою”.

Як відзначають фахівці, оскільки гени здатні нести у собі захворювання, людині слід бути пильним, якщо хтось з його родичів має серйозні проблеми зі здоров’ям. В такому випадку рекомендовано регулярно проходити необхідні обстеження і здавати аналізи. У більшості випадків діти можуть отримати “у спадок” проблеми з серцево-судинною системою, що включає аритмію, ішемію і навіть інфаркти. На тлі генетичних факторів такі хвороби розвиваються в 25% випадків, в іншому на ситуацію сильно впливають спосіб життя і харчування.

Нерідко генетично передаються такі недуги, як астма і діабет II типу. Також “отримати” від родичів, передає портал “Слово і Діло”, можна вірусні інфекції та ожиріння. У жінок висока ймовірність “успадкувати” рак молочної залози, а у чоловіків “передаються” проблеми зі шлунком і нирками.