У найближчі 30 років число випадків деменції різко зросте, але для скорочення ризиків можна зробити дещо вже зараз. З’являється все більше свідчень того, що певні продукти і напої можуть підвищувати ризик зниження когнітивних здібностей.

Дослідники попереджають, що солодкі напої особливо шкідливі для мозку. Якщо вживати їх більше двох разів на день можна зіткнутися зі старінням мозку на 11 років.

Рафінований цукор асоціюється з ожирінням і серцевими захворюваннями. Він підвищує кров’яний тиск і викликає хронічне запалення. Обидва стани характерні для деменції.

В одному дослідженні, проведеному медичною школою Бостонського університету під керівництвом Судха Сешадрі, професора неврології, було показано, як солодкі газовані напої можуть негативно позначитися на когнітивних здібностях і пам’яті.

В цілому використовувалися дані 4,2 тис. осіб. Учасники надавали інформацію про споживання солодких напоїв. Результати дослідження показали значну зв’язок.

Зокрема, 1-2 солодких напої в день пов’язані з 1,6-річним старінням мозку. Однак, коли мова йшла про оцінку старіння з точки зору пам’яті, результати стали більш значущими.

Вживання одного-двох солодких напоїв в день призводить до старіння мозку на 5,8 року. Вживання більше двох солодких напоїв пов’язане з 11-річним старінням мозку.