Густа кров вкрай негативно впливає на стан організму і може привести до безлічі захворювань, в тому числі інфаркту та інсульту, які потенційно небезпечні для життя людини. Медики назвали перші ознаки, які абсолютно неочевидні, але дозволяють попередити загрозу.

Визначити густоту крові в домашніх умовах не представляється можливим, проте існують симптоми, які свідчать про те, що потрібно звернутися до лікаря. Такою небезпечною ознакою є асиметричний набряк.

Якщо одна рука або нога більше іншої, необхідно звернутися до медиків. Найчастіше це відбувається внаслідок тромбозу глибоких вен. Згусток блокує надходження крові і кисню, в результаті розвивається набряк. Оскільки тромб може в будь-який момент заблокувати судини інших органів, потрібна термінова консультація фахівця.

Читайте також:  Дожити до 85 років і більше: вчені називають ключовий фактор довголіття

Не менш небезпечним сигналом лікарі вважають червоні смуги на шкірі. Розташовуються вони, як правило, паралельно з венами. При натиску на них виникає відчуття тепла. Шкіра може залишатися або червонуватою, або синюватою.

Також небезпечними ознаками вважаються запаморочення і прискорене дихання. Якщо вони з’являються після фізичного навантаження, нічого загрозливого немає, але якщо в спокійному стані – потрібно бити тривогу. Такі проблеми можуть свідчити про утворення тромбу та інших серйозних захворюваннях.

Крім цього густа кров нерідко супроводжується болями і судомами в ногах. Дискомфорт в даній частині тіла також проявляється поколюванням.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News