Каву в раціоні можна замінити більш корисним напоєм, і таким є какао. Медики розповіли про ключові переваги такого рішення для здоров’я і самопочуття.

Наявний в каві кофеїн здатний ставати причиною дискомфорту в шлунку, особливо якщо він випитий натщесерце. Крім того, напій протипоказаний гіпертонікам. Однак деякі в гонитві за зарядом бадьорості ігнорують неприємні відчуття і продовжують додавати каву в повсякденний раціон, тим самим підвищуючи ризик виникнення інсульту. Відмінною заміною послужить какао, оскільки не відбивається на тиску і має в своєму складі флавоноїди. Ці речовини сприяють насиченню крові киснем і нормалізації кровообігу.

Підтверджено науково

Рекомендації медиків з Великобританії засновані на експерименті, в рамках якого добровольців розділили на три групи. Перша з них вранці випивала порцію какао, друга замість нього отримувала плацебо, а третя взагалі обходилася без напоїв. Через якийсь час учасникам дослідження запропонували вирішити математичні завдання. У підсумку ті, хто вранці пили какао, справлялися з ними на 11% швидше.

Плавний перехід

Не завжди просто відразу відмовитися від кави. У зв’язку з цим вчені рекомендують спершу почати з малого і чергувати напій і какао, а також звертати увагу на своє самопочуття в такі дні. Згодом стане очевидно, що какао бадьорить не гірше кави, але при цьому надає на організм більш м’який вплив.