У стоматологічній клініці використовуються різні інструменти, пристосування і медичне обладнання. До них пред’являються високі вимоги за якістю і безпеки, тому купувати їх необхідно у перевірених виробників і постачальників. Перед тим, як придбати стоматологічні інструменти, слід ознайомитися з їх видами, характеристиками і особливостями застосування.

Основні типи стоматологічних інструментів

Якість лікування зубів залежить не тільки від досвіду і рівня кваліфікації лікаря-стоматолога, але і безпеки і надійності інструментів. З огляду на сферу застосування, стоматологічні інструменти умовно поділяють на наступні види, а саме:

  • загального призначення;
  • терапевтичний;
  • ортодонтичний;
  • хірургічний;
  • для виконання зуботехнічних робіт.

Наприклад, вироби загального призначення застосовуються при візуальному огляді ротової порожнини пацієнта, для видалення нальоту і роботи із зубною емаллю. Терапевтичні використовуються для лікування і пломбування зубів, а ортодонтичні для установки брекетів.

Для виконання зуботехнічних робіт використовуються спеціальні бори. Кусачки, ножі, інвентар для зняття зліпків і т. д. до хірургічного стоматологічного інструментарію відносяться скальпелі, щипці, елеватори та ін.

Є й цілі набори інструментів для стоматології, наприклад, для пломбування зубів, установки брекет-систем, дитячі та ін. Крім інструментів, необхідно придбати витратні матеріали та супутні товари, еластичні та фіксуючі вироби.

На сайті DLX (компанія, що спеціалізується на реалізації стоматологічних матеріалів, інструментарію та обладнання) представлене сучасне зуботехнічне обладнання від європейських, американських і китайських виробників за прийнятними цінами. Доставка стоматологічних товарів в Київ та інші міста України здійснюється кур’єрами і поштовими службами.

Як правильно підібрати стоматологічні інструменти?

До вибору стоматологічних інструментів слід поставитися серйозно і відповідально, так як від цього залежить якість послуг і лікування зубів пацієнтів. В першу чергу, необхідно звернути увагу на використовувані матеріали виробництва. Вони повинні бути виготовлені з якісної нержавіючої сталі, для якої характерна висока міцність, надійність і довговічність за рахунок можливості багаторазової стерилізації.

Стоматологічний інвентар повинен бути сумісний з іншим обладнанням в клініці, так як для кожної машини використовується свій тип насадок. Рекомендується звернути увагу на наявність деталей з гуми і пластика. Такі пристосування можна обробляти тільки паровим способом в автоклаві.

В сухожаровій шафі можна стерилізувати тільки вироби з нержавіючої сталі і скла. Інструмент повинен бути зручним у застосуванні, тому кожен стоматолог намагається підібрати відповідне пристосування індивідуально для себе. Весь інструментарій повинен бути якісним і екологічно безпечним, повністю відповідати загальноприйнятим стандартам і санітарно-гігієнічним нормам.

*На правах реклами