Медики назвали продукти, що викликають утворення каменів у нирках. Складені необхідні рекомендації, при дотриманні яких здоров’я не буде піддаватися небезпеці.

Список відкриває кава, так як вона виводить з організму кальцій і може спровокувати його відкладення в парному органі. З даної причини даний напій слід пити з молоком. Небезпеку несе міцний чорний чай і солодкі газовані напої.

Не рекомендується зловживати м’ясом і продуктами з нього, спаржею, квашеною капустою і бобовими, так як вони містять сечову кислоту і пурин, пов’язаний з процесом зашлаковування нирок. Не слід пересолювати страви, так як харчова добавка сприяє утворенню каменів. Організм не справляється з виведенням солі, тому в кишечнику і названому органі накопичуються відкладення.

Медики закликають утримуватися від надмірного захоплення морепродуктами, арахісом і шоколадом через велику кількість в них оксалатів, що сприяють накопиченню кальцію і натрію.

Незважаючи на корисність молочних продуктів, пацієнтам, які страждають активним утворенням каменів, слід мінімізувати порції. Щоб промивати нирки і перешкоджати негативному процесу, необхідно вживати на добу 2-3 літри рідини, включаючи питну воду, соки і перші страви.