Американські лікарі виділили основні симптоми цукрового діабету другого типу. За їх словами, в США від нього страждає більше 10% населення.

Початок хвороби може проявлятися постійною спрагою, сухістю і свербінням шкіри, неминаючою втомою, частим сечовипусканням, повільним загоєнням саден.

За даними медиків, в США 18% підлітків від 12 до 18 років і 24% молодих людей від 19 до 34 років мають передіабет. Це проміжна фаза між здоровим станом і діабетом. Організм вже не справляється з підтриманням нормального рівня цукру в крові, але глюкоза підвищується не так сильно, як при діабеті. Цей стан піддається корекції, але потрібно докласти зусиль і не упустити час.

Про те, що у вас занадто високий рівень цукру в крові, також може свідчити біль, печіння і поколювання в ногах. Неприємні відчуття виникають через пошкодження нервових волокон.

Можуть початися проблеми із зором. Людина починає гірше бачити, в очах з’являється червонуватий фон, а також помутніння. Досвідчений офтальмолог вже на першому прийомі може побачити проблему і направити пацієнта до ендокринолога.

Потрібно пам’ятати, що в разі недостатнього контролю діабету підвищується ризик інфаркту міокарда, інсульту, захворювання нирок, імпотенції, порушень зору (включаючи сліпоту), гангрени.

— Діабет-це вже найвищий ризик серцево-судинних захворювань, це найвищий ризик ускладнення діабету на очі, нирки, це діабетична стопа і тривалість життя, і якість зовсім інші у цієї людини, – відзначають лікарі.